U Tokiju je održan 10. po redu JSFF – Japansko-srpski festival filma koji promoviše kulturu ove dvije zemlje.
Sljedeće godine ovaj Festival bit će održan u Osaki u paviljonu Srbije u okviru izložbe Expo2025. Ambasada Srbije u Tokiju organizovala je prijem za sve učesnike Festivala koje su pozdravili prvi savjetnik Marija Perišić i JSFF osnivači: izvršna direktorica Jovana Stević, programski direktor Jakša Nikodijević i predsjednik žirija, britanski reditelj Peter Webber.
Ovogodišnja tema Festivala bila je “Trajanje“ i imala je izvanredne reakcije japanske publike u kinu Uplink u Kićiđođiju u Tokiju. Gost Festivala bio je i renomirani japanski reditelj Shuichi Okita čiji je film The Fish Tale osvojio nagradu Nikola Stojanovic Legacy. Film o samohranim majkama u Japanu The Ones Left Behind autora Rionnea McAvoya posebno je zaintrigirao javnost, a i sam autor se zahvalio organizatorima što su posvetili pažnju ovoj temi.
Japanska publika imala je priliku da prvi put vidi nagrađene srpske dugometražne filmove: Ovuda će proći put Nine Ognjanović, Usekovanje Siniše Cvetića, Da li ste videli ovu ženu Dušana Zorića i Matije Gluščevića, kao i kratkometražne filmove Čuvam te Mimi Vlaović, 5/3/0 Danila Stanimirovića, Poslednji čin Une Bojić, Ta prokleta očeva kamera Miloša Tomića, Fitnes Džim Ognjena Isailovića i Život posle smrti Ognjena Petkovića koji je osvojio nagradu za najbolji srpski kratki film po ocjenama japanskog žirija.
Tokom festivala održana su dva panela na temu internacionalnih filmskih koprodukcija. Na prvom panelu Srbija je predstavljena kao atraktivna lokacija za snimanje filmova sa profesionalnim resursima i nacionalnom strategijom za filmske projekte. Na drugom panelu nagrađivani filmski profesionalci govorili su o strategijama i potrebama za stvaranje bolje baze za unapređenje saradnje kultura Srbije i Japana. Pobjednicima i gostima Festivala u Tokiju, JSFF je uručio slike srpskog arhitekte i umjetnika Marka Muždeke koje je posebno namijenio, uklapajući temu filmskih radova sa temama svojih radova.