Najmlađi evropski premijer, 32-godišnji Estonac Mart Laar nalazi se u nezavidnoj situaciji; 365 dana nakon njegovog izbora na mjesto premijera zemlja je ponovno u rasulu. Novca nema. Prodavnice su prazne i sve je isto kao i na početku. Obraćajući se narodu izmišlja način kako da opravda sebe i svoje postupke, ali samo dalje tone u bunar laži i spletki. Sa uvodnim kadrovima Laara kako izlazi pred nezadovoljni narod rediteljski dvojac Raimo Jõerand i Kiur Aarma nas uvlači u priču poprilično prijatno satiričnog dokumentarca pod nazivom Rodeo: Kroćenje divlje zemlje, samo da bi nas odmah nakon takvog uvoda vratio nazad u prošlost.
Na početak kada Estonija u ranim devedesetim godinama prošlog stoljeća stječe nezavisnost, odvajajući se od Sovjetskog saveza (Rusije), te o prvoj postokupacionoj formiranoj estonskoj vladi. Tada mladi Mart Laar bukvalno preko noći postaje premijer organizujući vladu na način da je okupio svoje prijatelje za koje je mislio da bi se mogli dobro snaći na funkcijama ministara i savjetnika.
Uz početne trzavice i “dječije bolesti“ Laar će od Estonije u kolapsu, rasula od ekonomije, praznih prodavnica, neodržive valute i još mnogo čega, nekako uspjeti izvući zemlju “iz blata“ i to uz malu pomoć prijatelja “preko velike bare“. Da bi opravdali naslov filma, reditelji uz pomoć animiranih sekvenci u kojima je prikazan čovjek koji „ukroćuje“ divljeg konja ili „jaše“ bika, provlače aluziju sa Laarovim nastojanjima da se snađe u vođenju zemlje i da učini dobro za narod.
Rediteljski dvojac je pet godina pripremao film; tri mjeseca samo pregledavajući TV snimke. U vrijeme dešavanja ovih događaja Raimo Jõerand i Kiur Aarma bili su studenti i sada, godinama poslje, odlučili su se da taj veoma važan dio historije svoje zemlje pretoče u dokumentarac. Dokumentarac kojim su ovjekovječili ponovno rađanje Estonije.